Keresés

Helyi hírek Közélet

Máramarosi magyar egyházaknak nyújt anyagi támogatást Máramaros Megye Tanácsa

Máramarosi magyar egyházakat részesít anyagi támogatásban Máramaros Megye Tanácsa. Krizsanovszki Enikő alprefektus elmondta, hogy idén kisebb keretből ugyan, de a megyében több egyházközséget is támogatásban részesítettek.

Ennek köszönhetően jutott a koltói református egyházközség 7500 lejes, a kapnikbányai római katolikus egyházközség 7500 lejes, a berkeszi refomátus egyház 7500 lejes, a hagymásláposi, illetve a szinérváraljai református egyházközség 5000 lejes, a hosszúmezői református egyházközség 6000 lejes, valamint a felsőbányai római katolikus egyház 15000 lejes támogatáshoz.

A támogatást igénylők, a megítélt összegeket az egyházközségek fenntartására illetve templomok és parókiák tatarozására használhatják fel. 

Megosztás

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *