Keresés

Egyház Helyi hírek Közélet

Ökumenikus imahét a máramarosszigeti református egyházközségnél

Ökumenikus imahetet tartanak a máramarosszigeti református templomban, a január 28-február 4 közötti héten. Ez idő alatt minden délután 17 órától kezdődő istentiszteleteken vendégszónok hirdet igét.

Fotó: Nagy Dóra

Lovász István máramarosszigeti református lelkipásztor az ökumenikus imahét kapcsán így fogalmazott: „Január 28-Február 4 közötti héten a máramarosszigeti református egyházközség is bekapcsolódik az idei ökumenikus, azaz egyetemes imahétbe. A Krisztus-hívők egységéért tartott imahét több mint 100 évre tekint vissza. Az idei imahét témáját a Karibi-tenger térségében élő keresztyének állították össze, vezérigéje a 2Móz 15,6: “Jobbod, Uram, dicső az erőtől…” Minden délután a fenn nevezett időszakban, 17 órától a református templomban gyűlhetünk össze, közös istentiszteletre és együtt imádkozhatunk a keresztyén egységért. Kezdő és záró vasárnap helybeli lelkipásztor szolgál, hétköznaponként pedig meghívott lelkipásztorok hirdetik az igét. Minden érdeklődőt szeretettel hívunk és várunk!”

Hétfőn nt. Varga Szilárd, józsefházi református lelkipásztor, 
kedden nt. Kovács Péter Zoltán magyarberkeszi református lelkipásztor hirdetett igét.
Szerdán ft. Szmutku Róbert a nagybányai Krisztus Király egyházközség plébánosa,
csütörtökön nt. Ecsedi Árpád, Koltó-Katalini református lelkipásztor,
pénteken nt. Vargha Levente, bősházi református lelkipásztor,
szombaton nt. Vékony Roland Ádám, apahegyi református lelkipásztor, fog igét hirdetni.

Megosztás

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Következő